Imitacja betonu – Zamów jaką potrzebujesz

Beton najczęściej kojarzony jest z surowym wystrojem, wspartym o ascetycznego ducha minimalizmu. Stosowany w dekorowaniu ścian loftów, restauracji lub sklepów o klimacie ekskluzywnej nowoczesności, staje się sugestywnym źródłem inspiracji dla całości wnętrza.

Czasami podczas remontu starego, po-fabrycznego pomieszczenia, można wykorzystać beton, będący elementem konstrukcyjnym budynku. Jednak z uwagi na mocne uszkodzenia i zabrudzenia betonowej ściany, najczęściej będzie to niemożliwe. Paradoksalnie – Beton ma wyglądać na stary, jednak w nowoczesnej, idealnie zaprojektowanej formie, pasującej do stylistyki z aranżacji. Ma wyglądać jak realna ściana ze strukturą i przetłoczeniami, ale bez przykrego chłodu wiejącego od zastygłego cementu.


Sprawdź zdjęcia z naszych realizacji


Zamów próbki imitacji betonowej ściany w kolorze dopasowanym do Twoich wymagań
zadzwoń 723-555-725
Zapraszam od 9.00 do 16.00 w dni robocze | Piotr Raszewski


Zaprojektuj imitację betonowej ściany w dopasowanym kolorze


U nas zamówisz imitację betonowej ściany dokładnie taką jaka jest potrzebna. Możesz zamówić kompleksowo wraz z montażem.

Przy projektowaniu betonu dekoracyjnego na ścianę, prawdziwym wyzwaniem jest osiągnięciem efektu zgodnego z aranżacjami przedstawionymi przez projektanta.

Szczególnie trudno odwzorować kolor, który najczęściej jest inny w stanie mokrym i po wyschnięciu. Można zakładać, że się uda, ale pewności nie ma.

Kolejnym wrażliwym elementem są pęknięcia na betonie. Czasami uda się je umiejscowić w zaplanowanym miejscu, ale może się okazać, że powstaną zupełnie gdzie indziej lub nie będą wyglądały realistycznie.

W Agaton Studio opracowaliśmy sposób na imitację betonowej ściany dokładnie takiej jaka jest potrzebna. Panujemy nad kolorem i pęknięciami, a montaż odbywa się bez remontu – również podczas pracy biura, restauracji lub w obecności domowników. Nic się nie kurzy, a zapach utrzymuj się zaledwie kilka godzin i nie jest szkodliwy.

Chcesz wykonać montaż samodzielnie lub zamówić dekorację do innego miasta sprawdź imitację betonu w sklepie internetowym.


Dowiedz się więcej jakie walory ma nasza imitacja betonu 
zadzwoń 723-555-725
Czekam na Twój telefon od 9.00 do 16.00 w dni robocze | Piotr Raszewski


Najważniejsze zalety imitacji betonu od Agaton Studio

 • dopasujemy kolor betonu do Twoich wymagań, możliwe jest również cieniowanie lub zaaranżowanie kilku kolorów
 • zamówisz próbki (miniaturki) aby sprawdzić, czy kolor i motyw betonu jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami
 • wprowadzimy poprawki, gdy będą potrzebne
 • zamontujemy imitację betonu na Twojej ścianie
 • montaż odbywa się bez kurzu i brudu wiążącego się z mieszaniem i nakładaniem cementu na ścianę
 • montaż możemy wykonać naprawdę szybko, a pomieszczenie będzie można użytkować natychmiast po zakończeniu montażu
 • beton będzie miał realistyczną chropowatość drobnych ziaren piasku
 • imitacja nie będzie zimna jak w przypadku prawdziwego cementu. Nawet zimą będzie cieplejsza
 • użyte do produkcji materiały mają certyfikaty w tym trudno palności oraz PZH.

Zamów próbki imitacji betonu
zadzwoń 723-555-725
od 9.00 do 16.00 w dni robocze


Jak to się stało, że w AS polubiliśmy beton

Przyszedł dzień, gdy w naszej wrocławskiej firmie otrzymaliśmy zamówienie na wykonanie imitacji betonowej ściany, która miała zdobić nowo otwieraną restaurację.

Beton, miał być częściowo szary, a w części o barwie butelkowej zieleni pasującej do obić ław i krzeseł.

Beton miał być chropowaty, wyglądać realistycznie, posiadać pęknięcia, ślady pacy murarskiej, a ziarno piasku w zaprawie miało być drobne.

Na wzór koloru otrzymaliśmy wykonywany na zamówienie fotel, dzięki któremu mogliśmy idealnie dopasować barwę butelkowej zieleni na dekoracyjnym betonie i zadbać, aby w każdym rodzaju światła wyglądał tak samo.

Do zamówienia wykonaliśmy liczne próbki imitacji betonu, które pozwalały na uściślenie wymagań, dopracowanie koloru oraz modyfikacje wzoru zgodnie z oczekiwaniami. Efektem jest wspaniała dekoracja ścienna, którą można zobaczyć odwiedzając restaurację we Wrocławiu.

Po zamówieniu pozostał nam przepis na idealną imitację betonowej ściany:

 • piasek w cementowej zaprawie ma być naprawdę drobnym, ale nie miałki tj. gładki
 • struktura piasku ma być wyczuwalna pod palcami
 • pęknięcia mają mieć realistyczny przebieg starej ściany
 • kolor ma pasować do obicia krzeseł i ławek, a szary nawiązywać do koloru sufitu
 • ważne, aby próbkę dekoracji betonu jeszcze przed jej nałożeniem, można było zobaczyć i zabrać ze sobą, aby dobrać kolor poduszek, doniczek
 • ściana z imitacją betonu ma być ciepła w dotyku (zaskoczenie) i zmywalna

Dlaczego warto zamówić imitację betonu w Agaton Studio

Po pierwsze mamy dla Ciebie czas, który efektywnie wykorzystamy. Powiedz nam czego oczekujesz i zaczekaj na projekt. Prześlemy do Ciebie wstępną wizualizację w formie zdjęcia oraz wycenę. Gdy aranżacja zostanie zaakceptowana wykonamy próbki, które zabierzesz ze sobą do domu. Prześpij się z nimi, sprawdź jak realny produkt będzie korespondował z wyposażeniem dekorowanego pomieszczenia i powiedz nam, czy mamy wprowadzić poprawki do projektu.

Po drugie dopasujemy kolor betonowej dekoracji dokładnie do takiej barwy na jakiej Tobie zależy. W przypadku betonu dekoracyjnego warto zadbać, aby balans między chłodem warsztatowego loftu, a przytulnym ciepłem lokalu użytkowego przechylić nieco w tą drugą stronę. Można to osiągnąć akcentując beton kolorem przewodnim z pomieszczenia. Może w Twoim przypadku, jest to kolor niebieski, miedziany, turkusowy lub śliwkowy. Dopasujemy do niego dekoracyjne akcenty.

Po trzecie montaż, który wykonamy w jeden dzień, gdy pokrywamy ściany do 50 m2, bez kurzu i zaśmiecania wnętrza. Co ważne po nałożeniu imitacji betonu można natychmiast użytkować pomieszczenie.