Kosmos na ścianie

 

Fototapeta kosmos na ścianę
Fototapeta kosmos na ścianę

Dekoracje kosmiczne stanowią idealne wzbogacenie wystroju pokoju dla młodzieży. Kosmos wzbudza pragnienie odkrywania, powiększa przestrzeń i nadaje odpowiedniego dystansu do otoczenia, którego czasami brakuje młodym ludziom.

Kosmos to nie tylko gwiazdy

Jak umieścić kosmos na ścianie, aby jego przestrzeń przeniknęła ze ściany na wygląd pokoju? Najlepsze do tego celu będą fototapety kosmos zobacz http://www.dekoracjenawymiar.pl/442/fototapety/dookola-swiata/kosmos
Jak łatwo zauważyć dekoracje można podzielić na dwie kategorie:
1/ elementy zdobnicze realistyczne
2/ ozdoby nawiązujące do kosmosu, ale wykonane przez artystów grafiki

Najczęściej dla młodszych dzieci przeznaczone są fototapety ukazujące kosmos kolorowy, przerysowany, opierający się o groteskę. Pamiętajmy jednak, że w konwencji kilkulatka, który świat postrzega jako plac zabaw ten sposób ukazania kosmosu będzie idealnym rozwiązaniem. Przesadnie kolorowa ziemia, słońce, mars, merkury, jowisz, saturn nie stanowią w tym przypadku problemu. Dekoracja ma za zadnie wzbogacić przestrzeń wydzieloną dla młodego człowieka. Jej zadanie, to zaciekawić i pobudzić do marzeń, walory edukacyjne w postaci odległości między planetami, średnicami obiektów, nazwami są w takiej sytuacji pomijane.

 

Dla kogo fototapeta kosmos z realistycznym oddaniem szczegółów

Tego typu dekoracja najlepsza będzie dla starszej młodzieży. Foto realistyczne oddanie interesujących fragmentów nieba jest w takim przypadku bardzo ważne. Mgławice powinny mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości oglądanej przez lunetę, a ich układ i położenie na „płachcie” kosmicznego „płaszcza” gwiazd odzwierciedlać rzeczywisty układ. Podobnie w przypadku układu słonecznego, nazwy poszczególnych planet oraz skalowanie odległości między naszą gwiazdą Słońcem, a ich orbitami nawiązywać do rzeczywistego wyglądu i odległości.

Czy fototapeta z kosmosem będzie pasowała do salonu

W zależności od tego co będzie przedstawiał wzór oraz struktury materiału, można pokusić się o odpowiedź pozytywną. Kosmos, to nie tylko planety i księżyce. Dla salonu odpowiedniejsza będzie komplikacja kilku elementów w tym gwiazd i mgławic. Niezależnie od ujęcia, dekor powinien być mariażem kosmosu i abstrakcji. Takie połączenie może się sprawdzić na ścianie salonu w założeniu, że będzie to salon nowoczesny.