Jak dobrać naklejkę na szafę

Szafy z przesuwanymi drzwiami zyskały ostatnimi czasy znaczy rozgłos. Ich popularność osiąga teraz prawdziwy szczyt. Niemniej zawartość tego artykułu jak najbardziej odnosi się do wszystkich mebli przechowujących ubrania i inne mniej lub bardziej użytkowe przedmioty. Oczywiście podstawowym materiałem który wykorzystuje się do ich ozdabiania jest folia samoprzylepna, czyli naklejka, a dokładniej w tym konkretnym przypadku naklejki na szafę na przykład takie http://agatonstudio.pl/122-naklejki-na-szafe. Jest to bardzo przyjazny podkład który niezwykle łatwo przykleić do wybranej powierzchni. Warto zaznaczyć iż naklejka jest bardzo gładka co sprawia że uwydatnia wszelkie nierówności powierzchni na której została przyklejona. Warto zatem przed jej zastosowaniem dobrze wyczyścić szafę.

Jednakże przejdźmy do znacznie przyjemniejszej części jaką są wzory które będą zdobić naszą szafę. Weźmy na ten przykład trzyczęściową szafę o przesuwanych drzwiach. Możliwości wykorzystania tej powierzchni do ozdobienia szafy a zarazem całego wnętrza są niemal nieograniczone. Po pierwsze musimy zdecydować o rozmiarze naklejki. Zdecydowanie powinna wypełniać całą powierzchnię drzwi, nie pozostawiając choćby najmniejszego fragmentu nie oklejonego rzez barwną folię. To czy zdecydujemy się na oklejenie wszystkich drzwi czy jedynie środkowej części uzależnione jest przede wszystkim od naszych preferencji oraz co ważniejsze od wzoru. Wiele z nich zwyczajnie nie nadaje się do ukazania formacie pionowym, ponieważ są zbyt szerokie. Dla wąskich drzwi można pokusić się o dobranie wzoru z działu naklejki na drzwi – zobacz tutaj http://agatonstudio.pl/121-naklejki-na-drzwi, gdzie zaprezentowane zostały naklejki pionowe na drzwi lub na jedn skrzydło szafy.

Oczywiście najciekawsze efekty osiągniemy gdy wszystkie odrzwi zostaną oklejone ciągłym wzorem. Wybranie odpowiedniej dekoracji stanowi klucz do sukcesu. Zadanie to łatwe nie jest jednakże dzięki kilku radom można tego dokonać z umiarkowanym wysiłkiem. Po pierwsze należy określić czego pomieszczeniu brakuje. Znalezienie tej wady jest najważniejsze, a jej zaspokojenie odmieni całe wnętrze nie do poznania. Na przykład, szafy bardzo często montowane są w przedpokoju, ze wzgląd na praktyczność i oszczędność miejsca. Niestety pomieszczenie to ma zwykle bardzo ograniczony dostęp do naturalnego oświetlenia, co sprawia że wydaje się być ponure, a nawet nieprzyjazne. Jednakże dzięki wzorowi przedstawiającemu słoneczną łąkę pełną czerwonych maków całe wnętrze diametralnie się zmieni. Pozytywna energii emanująca z powierzchni naklejki natychmiast wypełni pomieszczenie, znacznie pogodniejszą termosferą. Innym elementem którym charakteryzuje się nie tylko przedpokój ale i pozostałe pomieszczenia to rozmiar. W niektórych wypadkach jest on tak niewielki że wprawia nas w depresję i klaustrofobię. Jednakże i ten problem rozwiązać można za pomocą naklejki o odpowiednim wzorze. Wiele z nich przedstawia naturę bądź architekturę a nawet abstrakcję, która dzięki swojej specyficznej perspektywie sprawia iż powierzchnia naklejki przypomina bardziej przejście do świata przedstawionego na wzorze niż dekorację. Dzięki temu wydaje nam się że pomieszczenie zostało powiększone, choć tak naprawdę pozostaje to jedynie złudzeniem. Dzięki skuteczności tego sposobu jest to ulubiona sztuczka projektantów wnętrz. Nie ostatnim jednakże jednym z ważniejszych sposobów jest dopasowanie barw naklejki do motywu kolorystycznego panującego w pomieszczeniu. Ozdobienie wnętrza dobierając wzór w ten sposób praktycznie zawsze się opłaci. Taka ozdoba natychmiast wtopi się w otoczenie jakby zawsze tam była, a jednak to właśnie dzięki niej będziemy mogli ukończyć przystrajanie wnętrza.

Warto zaznaczyć iż nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystania kilku z wymienionych sposobów naraz. Przedpokój który jest jednocześnie mały i ciemny zyska wartościowe przybranie gdy okleimy szafę za pomocą naklejki o wzorze przedstawiającym abstrakcyjny tunel o jaśniejących bielą ścianach. Wystrój pomieszczenia takiego jak przedpokój jest bardzo ważny. To właśnie go obejży każdy gość zanim uda się do jakiegokolwiek innego wnętrza. Wykorzystanie naklejki do ozdobienia szafy pozwoli nam zrobić na każdym odwiedzającym dobre wrażenie.