Fototapety b&w

Czarno biała fototapeta to doskonały pomysł na dekorację do Twojego mieszkania. Wielu z Was z pewnością myśli, że fototapeta w kolorach czerni i bieli jest zbyt monotonna, nudna i nieinteresująca, nie wprowadza do pomieszczenia radości i entuzjazmu. Przytłacza, wprowadza w melancholijny nastrój. Otóż w pełni zrozumiałe jest takowe myślenie ludzi, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności oraz żadnego kontaktu z omawianą dekoracją ścienną. Niemal każdy z nas odbiera kolory szarości jako kolory smutku, ale… no właśnie jest jedno ale,

wszystko zależy od tego z jakimi kolorami odcienie szarości są połączone,

w jakim miejscu są umieszczone, jakie dodatkowe ozdoby im towarzyszą. Wszystkie barwy mają swoje zastosowanie i spełnienie. Można je wszędzie umieścić, trzeba jedynie pamiętać, by dobrze i dokładnie je ze sobą dobierać i komponować, tak by jedne nie “przygniatały” drugich, by jedne z drugimi się nie “gryzły”, gdyż nie wszystkie kolory do siebie pasują. Czarno białe dekoracje są niejako poza tymi warunkami – pasują do każdej kolorystyki. Najlepszym przykładem są fototapety do sypialni, która powinna emanować ciepłem i spokojem. Wyobraźmy sobie dodatki w kolorze fiołkowym i wzór w kolorze bw.

Wróćmy jednak do fototapety czarno białej…

przenosząc się przy tym do pomieszczenia jakim jest kuchnia, gdzie przeważnie dominują kobiety. Zwykle urządzamy ją tak, aby wyglądała jak najlepiej, jak najładniej, gdyż Panie domu spędzają tam w ciągu dnia bardzo dużo czasu. Zwykle nad wszystkim przewagę mają meble, które przyciągają uwagę, do tego dochodzą różnego rodzaju sprzęty AGD i oczywiście nie brakuje również innych dekoracji jakimi są kwiaty, obrazy czy może stać się również czarno biała fototapeta. Wydawać by to się mogło trochę dziwne… jak to czarno biała fototapeta w kuchni?… Dla uzasadnienia przedstawić można kompozycje mebli w kolorze czerwonym z wysokim połyskiem (dziś bardzo modne), ściany w kolorze kremowym i właśnie takowa fototapeta np.: z mostem Grunwaldzkim, która swoje miejsce może znaleźć na ścianie, bądź panoramiczna z kwiatami lilii między meblami.

Przejdźmy zatem do salonu, głównego pomieszczenia w naszych domach,

gdzie spędzamy znakomite chwile w doborowym towarzystwie rodzinnym lub wśród znajomych. Także tutaj czarno biała dekoracja z widokiem na panoramę miasta Nowego Yorku świetnie się sprawdzi w dużym formacie w połączeniu z zestawem wypoczynkowym w kolorze białym lub ekri, z dodatkami koloru zielonego lub delikatnej pomarańczy.

A co powiedzielibyście na fototapetę z czarno białym, a zarazem przepięknym jeziorem Garda we Włoszechw łazience? Z pewnością idealnie zaprezentuje się wśród białej i lśniącej ceramiki. Jak widać dekoracja w jednolitych odcieniach sprawdza się równie doskonale co dekoracja w żywych kolorach