Fototapety w salonie

 

Salon jest dominatą i atutem chyba każdego domu. Jest pomieszczeniem zazwyczaj dużym, przestronnym, gdzie przyjmujemy gości, urządzamy imprezy rodzinne, spędzamy miłe i radosne chwile z przyjaciółmi lub wyciszamy się w samotności. W salonie można spotkać różnorodność stylów, gustów, ponieważ każdy salon wygląda inaczej, każdy urządza go według swojego stylu, co dodatkowo sprawia, że spędzany tam czas mija efektownie w wybranym klimacie. Zastanówmy się może to polecane fototapety do salonu skomponują się z charakterem wnętrza oraz naszą wizją idealnego miejsca odpoczynku.

Bardzo często można spotkać połączenie salonu z jadalnią co dodaje dużej innowacyjności.

Salon zazwyczaj wypełniają wygodne, ekskluzywne meble wypoczynkowe, kino domowe z dużym telewizorem, wspaniały kominek, który jest przez wszystkich chyba uwielbiany, szczególnie zimą kiedy daje ogrom ciepła, a przy tym wprowadza w miły i przyjemny nastrój. Dopełnieniem całego wystroju wnętrza salonu jest również dekoracja, którą częściowo stanowią meble czy kominek, podłoga wykonana z drewna lub płytek podłogowych, połączenie kilku rodzajów suszonych kwiatów umieszczonych w stylowych wazonach, świeczki i świeczniki, a także dywany.

Dekoracją są także ściany pomalowane na różne kolory, zdobione obrazami czy fotografiami najbliższych.

Dla urozmaicenia wystroju wnętrza czy wniesienia większej kreacyjności polecane są także fototapety do salonu z różnych kategorii: abstrakcyjne, kwiaty, mosty, architektura, piękno natury i wiele innych. Salon jest pomieszczeniem, w którym każdy rodzaj fototapety może być zastosowany i na pewno znajdzie swoje miejsce.

Bardzo ważny jest jednak dobór kolorów i wzorów, by jedne nie przytłumiły drugich.

Przykładem jest fototapeta z bukietem tulipanów w kolorze delikatnego różu i pomarańczy, która znakomicie wkomponuje się w ściany w kolorze subtelnej zieleni, bieli lub ekri. Wielkoformatowa Wieża Eiffla wzbogacona złocistymi liśćmi lub Żelazna Dama widziana z żabiej perspektywy doda objętości, a jednocześnie wprawi w zachwyt i oczarowanie. Jako dodatek do wystroju klasycznego, jak i nowoczesnego z pewnością zaimponuje i wzbudzi podziw u większości gości.

Jaką fototapetę umieścić nad sofą?

Wolne miejsce na ścianie nad kanapą, tapczanem czy sofą. Wielu z Was zastanawia się czym ją przyozdobić, co umieścić, aby salon nabrał pomysłowości i oryginalności. Otóż polecana jest fototapeta z krajobrazem, pięknem natury. Błękitne jezioro, wysokie góry i przeplatająca się mocna zieleń ociepli i jednocześnie ożywi Twój salon. Pamiętajmy, że współczesność pozwala na wykonanie fototapety na wymiar znajdziesz tutaj ściany, a zatem nie będziemy musieli jej docinać po naklejeniu.

Poniżej przedstawione zostały przykładowe fototapety do salonu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aranżacje fototapety w salonie

Modnym uzupełnieniem przestrzeni mieszkalnej stają się obecnie fototapety. Dopasowane do charakteru wnętrza, wykonane na wymiar ściany, optycznie powiększające wnętrze. Dla zobrazowania zobacz […]