Aranżacje fototapety w salonie

Modnym uzupełnieniem przestrzeni mieszkalnej stają się obecnie fototapety. Dopasowane do charakteru wnętrza, wykonane na wymiar ściany, optycznie powiększające wnętrze. Dla zobrazowania zobacz ciekawe fototapety do salonu od agatonstudio.pl, które potrafią indywidualne trafić w gusta domowników tworząc absolutnie unikalny klimat mieszkania. Dobór fototapety do salonu wiąże się z kontynuowaniem jego linii dekoracyjnej oraz kolorystyki, która bardzo często jest bezpośrednio powiązana z charakterem dodatków.

Najprościej jest wybrać fototapetę do salonu tradycyjnego, który będąc oddzielonym od innych pomieszczeń angażuje swoje przeznaczenie jedynie do celów wypoczynku, relaksu, przyjmowania gości. Orientalny styl poprowadzi ku wzorom bambusów, chińskich pagód, zwierząt zamieszkujących tereny Azji. Styl prowansalski podpowie łany lawendy, wzgórza obrosłe trawami, wysmukłe drzewa przy polnych drogach. Styl nowoczesny – graficzne tunele, abstrakcje.

Trudności pojawiają się przy aranżowaniu salonu z kuchnią. Wprowadzenie dodatkowej komplikacji łączącej dwa pomieszczenia o skrajnie różnym przeznaczeniu wymusza kompromisy. Owocowa fototapeta z plasterkami kiwi, pomarańcza i grejpfruta aplikowana na całą ścianę w takich pomieszczeniach raczej nie wchodzi w grę. Wzory oscylujące wokół potraw i napojów: makaron, gotowane warzywa, ciasta, kawa i podobne, również raczej odrzucimy. Pamiętając, że fototapeta będzie widoczna również z salonu, a właściwie będzie łączyła oba te pomieszczenia powinniśmy wybierać wzory wyznaczające granicę pomieszczeń: uliczki włoskich zaułków, kawiarnie, panoramy miast, jednym słowem architekturę. Innymi wzorami mogącymi sprostać wyzwaniu będą wzory abstrakcyjne. W tym przypadku jednak nie są to wzory pasujące do wszystkich pomieszczeń. Nowoczesne wnętrza zyskają niewątpliwie z kompozycją linii, fal, kół, ale tradycyjne oparte na drewnie raczej będą w dysonansie z takimi dekoracjami. Wybierając odpowiedni wzór warto zwrócić uwagę na dodatki jakie funkcjonują w kuchni i salonie. Główna nuta kolorystyczna (kolor farby na ścianach, podłogi, mebli) oraz kolory dodatków powinny pozostać w symbiozie z kolorystyką dekoracji na ścianie. Możliwe jest wykonanie tapety w jednolitej kolorystyce z kilkoma elementami w kolorze dodatków.

Obecnie coraz popularniejsze jest traktowanie fototapety jako imitacji bardzo wielkiego obrazu. Przykładem mogą być dekoracje w panoramie. Możesz zastosować te fototapety panoramiczne, które po naklejeniu wzmacniane są dekoracyjnie obramowaniem z twardego styropianu. Kształt, szerokość i wysokość kształtek na ramę dobierana jest odpowiednio do charakteru wzoru oraz wielkości dekoracji. Rama naklejona wokół tapety wprowadza systematyczność oraz uwypukla i nobilituje dekorację. Niezależnie od rodzaju wzoru warto pamiętać o podstawowej technicznej zasadzie. Dekoracje powinny zostać wykonane z materiałów przeznaczonych do wnętrz. Nietoksyczny druk, prosty montaż oraz markowe materiały są wyznacznikami dobrej jakości w tym nieblaknących wzorów.

Fototapety w salonie

  Salon jest dominatą i atutem chyba każdego domu. Jest pomieszczeniem zazwyczaj dużym, przestronnym, gdzie przyjmujemy gości, urządzamy imprezy rodzinne, spędzamy miłe […]