Fototapety przestrzenne

Jednymi z najbardziej nie pozornych a przy okazji dających najlepsze efekty fototapet takie, które powiększają wnętrze. Poszukując idealnej dekoracji w Internecie z taką frazą można się dość często spotkać. Jednakże, co to tak naprawdę znaczy? Odpowiedź znajduje się właśnie we frazie, są to fototapety, które dzięki zastosowanej w nich perspektywie oddziałują na wnętrze sprawiając wrażenie, że przestrzeń się powiększyła. Z tej sztuczki często korzystają projektanci wnętrz, gdy istnieje potrzeba oszukania zmysłów i wizualnego powiększenia pokoju, gdy nie ma innej możliwości. Fototapety przestrzenne można z łatwością podzielić na kilka prostych grup, które ułatwią poszukiwania idealnej dekoracji.

 

Jednymi z najczęściej spotykanych dekoracji, których zadaniem jest powiększanie wnętrza są bezsprzecznie abstrakcje. Ta grupa dominuje pod wieloma względami całą tematykę. Przede wszystkim artysta tworzący abstrakcyjne wzory może pozwolić sobie na znacznie więcej niż na przykład architekt, którego ograniczają zasady, jakimi żądzą się budowle. Oglądając takie wzory nie będzie żadnych wątpliwości, iż jedną z ich funkcji jest właśnie powiększanie wnętrza, a ponad to efekt ten będzie spotęgowany niepowstrzymaną wizją artysty. Dobrym przykładem takiej dekoracji może być tunel w odcieniach bieli, prowadzący aż po sam horyzont gdzie zanika jako świetlista kropka, aby nie była to jednak nudna dekoracja ściany korytarza przypominają gładkie niczym tafla lustra kolumny, zza których wydobywa się świetlista poświata. Opierające się o tematykę abstrakcji można również znaleźć wiele innych dekoracji mniej lub bardziej wychodzących poza typowe schematy dekoracji. Do takich wzorów należą bez sprzecznie wiry, często o dość geometrycznej strukturze lawirując i zakręcając by w końcu zniknąć. Te wariacje na temat tuneli wprowadzą do każdego wnętrza klimat nowoczesnej galerii sztuki, a przy tym spełnią swoją podstawową rolę.

 

Gdy abstrakcja nie jest tematyką zadowalającą najlepszym wyborem będą fototapety z kategorii takich jak budowle, architektura i inne przedstawiające właśnie tę gałąź twórczości człowieka. Jest to niezwykle obszerna grupa, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie coś, co będzie go satysfakcjonowało pod każdym względem. Jednymi z najpopularniejszych wzorów są te przedstawiające gigantyczne konstrukcje mostów. Dzięki ich obnażonej konstrukcji idealnie sprawują się w roli dekoracji przestrzennych. Najlepiej ze wszystkich mostów prezentują się nowoczesne konstrukcje zakrawające nieco o futurystyczny styl, który nadaje powiew świeżości do każdego wnętrza. Gdy i taki styl jest nieodpowiedni do wnętrza świetną dekoracją mogą być wzory z uliczkami starych miast z najróżniejszych miejsc na świecie. Te wzbudzające uczucia nostalgii i spokoju fototapety doskonale nadadzą się do powiększenia wnętrza. Świetnym przykładem takiego właśnie wzoru może być uliczka greckiego miasteczka, ściany domów pokryte są charakterystycznym białym kolorem, a budownictwo nie pozostawia złudzeń, co do tego skąd wzięła się ta dekoracja.

 

Dekoracje przestrzenne mają nie powtarzalny efekt, którego zbawienny wpływ każdy będzie zazdrościł, jednak przede wszystkim sprawią, że domownik nareszcie poczuje ogrom przestrzeni, jaką przynoszą ze sobą.